Huragan Katrina i gotowość na wypadek katastrofy

Artykuł Okie s Perspective na temat huraganu Katrina i przygotowania na wypadek katastrofy (wydanie 3 stycznia) podnosi świadomość na temat wyzwań stojących przed lekarzami w reakcji na masowe sytuacje kryzysowe, takie jak huragan Katrina. Jednak artykuł ten potwierdza również kilka zarzutów w stronniczości oświadczenia generalnego adwokata Luizjany, które są niedokładne i podżegające i nigdy nie zostały udowodnione w sądzie. Sprawa ta została przemyślana i głęboko odrzucona przez wielkie jury Parafii Orleans. Pomimo tych faktów, dziennikarze nadal sensacjonalizują wydarzenia, które miały miejsce w Memorial Medical Hospital zamiast patrzyć na szerszy obraz, i, co frustrujące, nie jestem w stanie agresywnie bronić się publicznie z powodu toczących się procesów cywilnych, które wynikły z mojego aresztowania.
Chociaż artykuł Okie porusza niektóre ważne kwestie, można było położyć większy nacisk na te kwestie i inne, które zostały ujawnione poprzez nieodpowiednie przygotowanie i awarię systemów na każdym poziomie. Kwestie, które należy rozwiązać, to szkolenie lekarzy cywilnych i innych osób w tragedii na polu katastrofy lub w bitwie; edukacja personelu publicznego i personelu medycznego w zakresie wojskowych protokołów ewakuacji; konieczność zapewnienia właścicielom szpitali (korporacjom) i administratorom realistycznego i sprawdzonego planu, który jest faktycznie przestrzegany w czasie kryzysu, w tym możliwości całkowitej ewakuacji szpitali; potrzeba rządów federalnych, stanowych i lokalnych do planowania, testowania i koordynowania ich działań w zakresie reagowania; ochrona lekarzy i pielęgniarek przed oskarżeniami karnymi i cywilnymi, gdy świadczą oni usługi podczas ogłoszonego przez rząd stanu wyjątkowego (zmiana statutu Dobrego Samarytanina); i wreszcie potrzeba medycznych i etycznych wytycznych dotyczących opieki nad katastrofami.
To nie dotyczy mnie. Ważne jest, aby rozwiązać te problemy, które będą miały wpływ na przyszłość opieki nad pacjentem i świadczenia opieki w czasach kryzysu. Czas na działanie jest teraz. Wiele się nauczyło z doświadczenia Katrina i jeśli rząd i społeczności medyczne i prawne nie przyjmą tych zmian i nie zareagują, przegapimy jedną z największych możliwości poprawy zarządzania klęskami narodowymi. To byłaby jedna z największych tragedii ze wszystkich.
Anna Maria Pou, MD
Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Stanowego Louisiana, Nowy Orlean, LA 70112
edu
Odniesienie1. Okie S. Dr Pou i huragan – implikacje dla opieki nad pacjentem podczas katastrof. N Engl J Med 2008; 358: 1-5
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
(3)
[więcej w: długość szyjki macicy, długość szyjki macicy w ciąży, szyjka macicy długość ]

Powiązane tematy z artykułem: długość szyjki macicy długość szyjki macicy w ciąży szyjka macicy długość