Interfejs neurologii i chorób wewnętrznych

Ta książka ma wiele pozytywnych cech, począwszy od jakości edycji. Redaktor, José Biller, kieruje wydziałem neurologii na Uniwersytecie Loyola w Chicago i jest płodnym badaczem udaru mózgu. Ma także narodową reputację jako gwiazda NeuroBowl , konkursu diagnostycznego na największym dorocznym spotkaniu neurologów. W tym konkursie przedstawiono kliniczną winietę, a zawodnicy muszą odpowiedzieć w ciągu kilku sekund, jeśli znają diagnozę. Biller jest mistrzem tego mózgowego sportu. W tej książce Biller zebrał grupę neurologów i internistów wykwalifikowanych w 23 specjalnościach medycznych iw 171 konkretnych warunkach, po jednym dla każdego rozdziału. Rozdziały są sformatowane w jednolity wzór, z których każdy koncentruje się na winiety krótkiej sprawy. Eseje są wyczerpujące, a zakres tematów jest znakomity. Książka jest również atrakcyjnie wyprodukowana. Nowością jest to, że cała zawartość książki jest publikowana w Internecie; każda kopia książki zawiera hasło, które pozwala nabywcy wejść na stronę internetową, ułatwiając wyszukiwanie określonego tematu.
W końcu jednak jest to naprawdę kolejny podręcznik neurologii. Tytuł może sugerować bardziej ograniczony zakres, ale medycyna wewnętrzna jest ważną subspecjalnością neurologii – a nie odwrotnie – a rozdziały w tej książce wzmacniają ten pogląd.
Jedynym dużym pominięciem, które znalazłem, był brak rozdziału na temat genetyki molekularnej. Jeśli czytelnik przeszukuje witrynę sieci Web pod kątem zespołu Kennedy ego, na przykład nic nie wyjdzie. Jeśli czytelnik szuka zanikowego zaniku mięśni lub rdzeniowego zaniku mięśni, wyniki nie są lepsze. Innym problemem, z którym się zetknąłem, był brak wyników, gdy szukałem chorób mitochondrialnych, choć z pewnością jest to nakładanie się na wewnętrzną medycynę. Wynik nie był lepszy, gdy szukałem syndromu Kearnsa-Sayre a.
Pojawienie się kolejnego podręcznika rodzi pytanie, które prowadzi mnie do ujawnienia, że sam edytuję podręcznik. Kto ostatnio czyta podręczniki. Są często zbyt drogie dla studentów medycyny. Oficerowie domów i praktykujący lekarze mogą przejść bezpośrednio do PubMed, aby uzyskać kompletne wersje współczesnych artykułów, które można pobrać. Odpowiedź na to pytanie z pewnością można znaleźć gdzieś, ponieważ wydawcy ciągle drukują wydrukowane tomy.
Lewis P. Rowland, MD
Columbia University Medical Center, Nowy Jork, NY 10032
edu
[hasła pokrewne: ajc bielsko, długość szyjki macicy, ginekolog mosina ]

Powiązane tematy z artykułem: ajc bielsko długość szyjki macicy ginekolog mosina